Knight Online Private Serverlar
Knight Online Private Serverlar

Knight Online Private Serverlar Hakkındaki Tüm Paylaşımlar.

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

[RESİMLİ ANLATIM] launcher editlemek | hex editor ve reshacker | XFQ farkı ile BUYRUN

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Corleone
Administrator
Administrator

Tuttuğu Takım : Beşiktaşlı
Ruh Hâli : Neşeli
Kullanıcı Puanı : 35001
Saygınlık : 10381
+500 Repliler
Şubesi : Ä°stanbul

MesajKonu: [RESİMLİ ANLATIM] launcher editlemek | hex editor ve reshacker | XFQ farkı ile BUYRUN   Salı Tem. 28, 2009 11:05 pm

arkadaşlar size göstereceğim resimli anlatım ile launcherinizi kendi serverinize göre editleyebileceksiniz çok kişi hex editor kullanmayı bilmiyor bu resimli anlatım ile hex editorun ne kadar kolay olduğunu vede serverinize özel launcher yapımı öğreneceksiniz derse başlamadan önce gerekli programların linklerini vereyim önce onları indirin

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

programlarımızı indirdiyseniz derse başlayalım

ilk olarak hex editorumuzu açıyoruz

launcherimizi seçiyoruz

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768.

sonra ctrl+f ye basıyoruz

ctrl+f ye bastıktan sonra empire diye aratıyoruz

bulduğumuz kısıma no-ip den aldığımız adresi veya kendi ipnizi yazabilirsiniz

arkadaşlar yazdık ipmizi veya adresimizi fazla kelimeler var onları sakın silmiyorum boşluk (space) tuşuyla dolduruyoruz

tekrar ctrl+f yapıyoruz empire yazıyoruz launcher de starta basınca hangi exeden girmesini istiyorsanız onu yazıyorsunuz

yazdığımız kelimeler fazla yada eskik geldiyse boşluk(space) tuşu ile dolduruyoruz size tavsiyem exelerinize kısa isim verin

aynı şekilde tekrar ctrl+f yapıyoruz ve bütün empire ile ilgili yazıları kendimize göre editliyoruz editleme bittikten sonra yukarıdaki çarpıdan kapatıroyuruz size kayıt edilsinmi diye sorusuna evet diyerek cevaplıyorsunuz
şimdi geldik launcher in arkaplan resmini değiştirmeye

reshackeri açıyoruz ve file>>open diyoruz

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 145KB.

launcherimizi seçiyoruz ve AÇ a tıklıyoruz ve açıyoruz

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 145KB.

açıldığında karşınıza böyle bir ekran gelecek

Bitmap>>156>>1042 ye tıklıyoruz ve arkaplan resmini görüyoruz şimdi onu değiştirelim

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 163KB.

1042 ye sağ tıklayalım Replace Resource... ye tıklayalım

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 161KB.

open file with new bitmap.. a tıklayarak 800x600 boylarında bir .bmp uzantılı bir resim seçiyoruz ben kendim ko-cuce için yaptığım resmi kullanacağım isterseniz sizede veriyorum

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 159KB.

şimdi .bmp uzantılı resmimizi (bitmap) seçiyoruz ve Aç a tıklıyoruz

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 165KB.

yeni resmimizi sol alt köşede görüyoruz replace ye tıklayarak resmimizi orginali ile değiştiriyoruz

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 156KB.

file>>save diyoruz ve kayıt ediyoruz masaüstünde veya launcherin bulunduğu klasörde launcher_orginal.exe diye bir exe oluştu o sizin editlemeden önceki exeniz tekrar editliyebilmeniz için yedek alıyor

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 185KB.

ve buda bitmiş hali

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1024x768 and weights 164KB.

umarım paylaşımımı beğenirsiniz forumlara bakın böyle birşeyin yapımı hiçbiryerde yok varsada özür dilerim kesinlikle alıntı değildir tamamen kendi anlatımımımdır yorumlarınızı esirgemeyin
takıldığınız biryer olursa burada çözüm buluruz

herkeze iyi forumlar

XFQ farkı ile sınırları zorluyoruzz...
Kullanıcı profilini gör http://k2private.lforum.biz
azcolak
Yeni Üye
Yeni Üye

Kullanıcı Puanı : 1
Saygınlık : 1

MesajKonu: Geri: [RESİMLİ ANLATIM] launcher editlemek | hex editor ve reshacker | XFQ farkı ile BUYRUN   Ptsi Şub. 14, 2011 9:25 am

yaptım fakat resim.bmp eksiksiz uyguladım save deyip çıktım. evet yedek aldı orjinali açılıyor yaptığım açınca şu uysrı veriyor.
bu bir win32 uygulaması değildir..
deyip açılmıyor..bunun çözümü nedir? neden böyle oldu?
Kullanıcı profilini gör

[RESİMLİ ANLATIM] launcher editlemek | hex editor ve reshacker | XFQ farkı ile BUYRUN
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Iatkos V7 (intel-amd) X86, Normal Bilgisayarlar Icin
» Metin2 PVP SERVER KURMAK forum8 farkı ile farklı biçim ;)
» [ ACME ] OTO KUTU MuhammedSalman Farkıyla